Home > Nieuws > Voormalige galberen mogen eindelijk het bos in!

Vandaag, 2 juli 2026, was het eindelijk zover…

Na twee jaar van intensieve samenwerking, planning en toewijding beleefden we een moment waar we met zovelen naartoe hebben gewerkt: voormalige galberen zetten voor het eerst in hun leven hun poten op echte aarde!

Voor het eerst voelden ze gras onder hun poten, roken ze het bos en mochten ze zelf kiezen waar ze naartoe wilden. Een moment vol emotie voor iedereen die zich de afgelopen jaren heeft ingezet om dit mogelijk te maken.

Als eersten waagden Gomrye en Gomgu zich samen het bos in. En Gomrye? Die voelde zich direct thuis en nam zelfs al een duik in de vijver! Dit allemaal onder het toeziend oog van onze twee ambassadeurs Ellie en Lotte, die speciaal met ons waren meegereisd om dit bijzondere moment bij te kunnen wonen.

Voor ons was dit een bijzondere en onvergetelijke dag. Voor de beren is het pas het begin: het begin van een leven waarin ze eindelijk weer gewoon beer mogen zijn.

Dit internationale reddingsproject werd gerealiseerd door Bears in Mind, samen met Knuthenborg Safaripark, Animal Protection Denmark, Korean Animal Welfare Association (KAWA), Korea National Park Service, de Zuid-Koreaanse autoriteiten en Cargolux Airlines.

Dankzij deze bijzondere samenwerking kunnen we beren wereldwijd redden uit erbarmelijke omstandigheden en hen een nieuw leven bieden.